8 نکته ی مهم و کاربردی برای موفقیت در تویتر

6 02 2009

به جرات باید تویتر را یکی از نمونه های شگفتی در وب دو دانست .با وجود پیشرفت های زیادی که در اینترنت شده است تویتر توانسته یکی از ابزار هایی باشد که توانسته همه جور افراد را، اعم از شخصیت های بزرگ سیاسی ،ورزشی و … را در کنار هم گرد آورد و امکان ارسال نظر و بحث کردن با این افراد را به راحتی برای هرکسی فراهم آورد. برای بسیاری از افراد تویتر به عنوان یک ابزار قدرتمند برای یافتن دوستان بیشتر برای تقویت شبکه های اجتماعی است. شخصآ از تویتر به عنوان سومین ابزار در دنیای اینترنت استفاده می کنم. بعد از وبلاگم و  گوگل ریدر برای من تویتر سومین ابزار پر استفاده ی اینترنتی است(البته این مدت نتوانستم زیاد توینر کنم ،نمی دانم به چه دلیلی نه در تویتر و نه در فرندفید نمی توانم  sign in شوم)

 

تا کنون ابزار های زیادی در مورد تویتر ایجاد شده است که تاکنون وبلاگ نویسان زیادی در مورد انها نوشته اند (و البته از این گونه نوشته ها در این وبلاگ هم کم نیست!) ، در زیر لیستی از ترفندها و سایت ها و ابزار های مختلف استفاده از تویتر را به شما معرفی کنیم که به نظر از دیگر ابزار های معرفی شده تا کنون می تواند کاربردی تر و مفید تر باشد.

 

 

1.قبل از هرکاری شخصی تویت کنید

 

اگرچه صفحه  «اخبار داغ و فوری CNN » در تویتر با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است ولی باید پذیرفت که عمومآ استفاده از تویتر  به صورت شخصی بوده است و کمتر بوده است اکانت هایی  که بسیار رسمی بنویسند و  موفق باشند. این را بدانیم که فی نفسه تویتر به عنوان ابزاری برای شخصی نویسی بکار برده می شود.  البته این را هم فراموش نکنیم که هیچ وقت نباید مطلق حرف بزنیم. به عبارتی این سوال پیش می آید که آیا به هیچ وجه نمی توان از تویر برای شرکت و یا وبسایتی رسمی استفاده کرد؟  واقعیت این است که خیر!  اگر برای شما پیغامی بیاید مبنی بر اینکه فرد X در خواست دوستی با شما را در تویتر دارد ،شاید شما زیاد هیجان زده نشوید و ازکنار آن خیلی راحت بگذرید ولی اگر بفهمید که فلانی! نویسنده ی وبلاگ مشهور Y  است ممکن است که نظرتان عوض شود!

 

علاوه بر این نکته  ای را هم نباید فراموش کرد: لطفآ تویترتان را به انباری بی پایان از لینک های مختلف به سایت ها وبلاگ ها نکنید! فالور های می خواهند ببینند که شما چکار می کنید نه این که سایتی و یا مطلبی را که شما به آن لینک کرده اید را مشاهده کنند. به عبارتی می بینیم که خیلی از تویترکاران !  بیشتر لینک پست می کنند تا نوشته! این را فراموش نکنید که اگر می خواهید یک شبکه ی اجتماعی قوی در تویتر داشته باشید  باید سعی کنید که شخصی بنویسد .سعی کنید که در تویتر با کاربرانتان بیشتر تعامل داشته باشید.یک رابطه ی باز و دوستانه با دنبال کنندگانتان می تواند بسیار مفید باشد. زیرا باعث ثبات ترافیک اکانتتان در تویتر می شود و ترافیک یعنی خیلی چیزهای دیگر!

2.از دیگران بیاموزید

 

همانطور که در پستی قبلآ نوشتم به قول برایان تریسی «برای موفقیت باید از بزرگان یاد گرفت» . به عنوان مثال به احتمال زیاد شما Darran Rows را می شناسید. نویسنده ی یکی از محبوب ترین وبلاگ ها در زمینه ی وبلاگ نویسی. هیچ وقت این سوال برایتان پیش آمده که ایشان این همه ایده برای وبلاگشان را چطور پیدا می کنند؟ حتمآ پاسخ می دهید ایمیل های زیادی که کاربران وبلاگش برایش ارسال می کنند و یا کامنت های کاربرانش. باید گفت که اینها درست است ولی با همه ی این ها تویتر چیز دیگری است! ایشان با تعامل با کاربرانشان و همچنین خواندن نظرات زیاد انها در تویترشان ایده های زیادی برای پست های بعدی شان پیدا میکنند و این می شود که روزی 4 یا 5 پست طلایی منتشر می کنند. واقعیت این است که به طور کلی یکی از رموز بسیار مهم برای موفقیت یاد گرفت همیشگیی از افراد موفق است . این مسئله نه تنها در مورد تویتر می تواند مفید باشد بلکه در مورد فرند فید با کاربران موفقی چون رابرت اسکوبل ،مایکل ارینگتون و همین آقا داران رز هم می تواند مفید باشد و باعث افزایش سطح کیفی کارمان شود.

 

یکی دیگر از ابزارهای مناسب برای یاد گرفتن از دیگران در تویتر ،بررسی آماری عملکرد این کاربران موفق است.استفاده از ابزاری چون سایت TweetStats به شما نشان می دهد که این افراد در روز چه مقدار تویت می کنند و و چه تعداد به سوالان دنبال کنندگان شان جواب می دهند(reply) همه ی این ها به شما کمک می کند که بتوانید یک حد ماکزیمم موفقیت حداقل در کوتاه مدت برای خودتان تعیین کنید.

 

علاوه بر این ها وبلاگ های تخصصی زیادی در زمینه ی تویتر وجود دارد! بله! همانطور که بلاگ های زیادی هستند که به صورت تخصصی در زمینه ی فیس بوک می نوسند وبلاگ های بسیار موفقی هم وجود دارد که در زمینه ی تویتر می نویسند. مثل وبلاگ TwiTip یا Twitttown که به صورت تخصصی در مورد تویتر مینویسند.

 

 

3.استفاده از ابزارهای رومیزی برای مدیریت کاربران

 

بدون هیچ شک و تردید قدرتمند ترین نرم افزار در زیمینه ی تویتر TweetDeck است.این اپلیکیشن که قبلیت نصب  هم روی ویندوز و هم لینوکس و هم مک را دارا است امکانات زیادی رابرای شما فراهم می کند. با کمک Tweet Deck امکان ایجاد گروه های مختلف ،فیلتر کردن تویت ها(محدود کردن بر اساس متغیر هایی که برایش تعریف می کنید) و… را خواهید داشت.

 

4.در حال حرکت کردن هم تویت کنید!

 

اگر خیلی به تویتر علاقه مندید می توانید از تویتر  در همه جا استفاده کنید.فقط کافی گوشی موبایل شما به اینترنت متصل باشد .الان که در ایران هم با ایران سل و هم با همراه اول این امکان وجود دارد. برای تویت کردن در موبایل کافی است که به آدرس www.m.twitter.com  بروید و شروع به تویت کردن کنید! .البته می توانید با کمک ایرانسل به توبیتر هم اس ام اس بزنید  و تویت کنید.من این روش را توصیه نمی کنم چون هزینه اش یک کم بالا است!

 

همچنین اگر از ایفون استفاده می کنید می توانید از نرم افزار tweetie هم استفاده کنید. با کمک این نرم افزار  امکان تویت کردن با چندین اکانت ، پاسخ دادن به تویت ها، و امکان دسرسی کامل به پروفیل دوستانتان را دارید.( در این مورد در آینده بیشتر خواهم نوشت)

 

 

5.دنبال کردن نتایج

 

با کمک TweetStats می توانیدتنها اطلاعاتی را در مورد کاربران تویتر بدست آورید. ابزار های زیادی وجود دارند که شما می توانید میزان بازدید و فعالیت در اکانتتان را بدست آورید.یکی از متحیر کننده ترین آنها ابزاری است برای مشاهده ی تعداد کلیک ها برروی لینک های پست شده به تویتر. یا کمک سایت tweetburner می توانید  هم مثل سایت tinyurl لینک هایتان را کوتاه کنید و هم می توانید تعداد کلیک ها برروی هر لینک ها همراه آمار دقیق در طول 24 ساعت اخیر را داشته باشید.

 

 

6.دنبال کنید تا دنبالتان کنند!

 

همیشه به خاطر داشته باشید که رابطه در تویتر دو طرفه است(البته همیشه در همه جا هم همینگونه است) .یکی از مهم ترین روش ها برای موفقیت در تویتر پاسخ گفتن به افرادی که شما را دنبال می کنند است.یک سرویسی که به نظر می رسد در این زمینه مفید باشد سرویسی است تحت عنوان Mr Tweet! این سرویس دو امکان را برای شمال به ارمغان می آورد:

 

·          این سرویس به شما ،افرادی که که ممکن است برای دوستی با شما مناسب باشد را معرفی می کند( چیزی که واقعآ خلآ آن در تویتر دیده می شود)

·          در ثانی این سرویس از میان دنبال کنندگان شما افرادی را که تا کنون دنبال نکرده اید را به شما معرفی می کند.

 

برای هر کدام از این افرادی که آقای تویتر! به شما معرفی می کند ، اطلاعات آماریی را نیز به مشا نشان می دهد.از جمله تعداد follower های هرکدام ،اینکه چندوقت به چند وقت آپدیت می کنند و … . این سایت یک ابزار مفید  برای گسترش هرچه بیشتر شبکه اجتماعی تان در تویتر است.پس آن را از دست ندهید!

 

7. از تویتر در هرجایی می توانید استفاده کنید

 

اگر قصد استفاده ی بیشتر و بهتر از تویتر را  دارید،مثل قرار دادن آن در اکانتتان در فیس بوک یا در وبلاگتان ،با کمک ,ویدجت ها می توانید اکاننتتان در تویتر را به فیس بوک یا وبلاگتان بفرستید،

. یکی از ابزار های مفید در این زمینه سرویسی تحت عنوان TwitterFeed است. با کمک این ابزار می توانید آدرس RSSی را به آن بدهید تا با هر با آپدیت شدن خودش برایتان به تویتر پست کند! به عبارتی با کمک این ابزار دیگر لزومی به ارسال هر پست تان بعد از انتشار  به تویتر ندارید .

 

8.زیاده روی نکنید!

 

یکی از مشکلاتی که این سرویس های مثل نقل و نبات دارند این است که به شدت مثل نقل و نبات آدم را وسوسه می کند و باعث استفاده ی بیش از حد از آنها می شود. برای این منظور این ویدئو میتواند برای شما مفید باشد!

منبع

دریافت مقاله به صورت pdf

Advertisements

کارها

Information

11 responses

6 02 2009
هادی

عالی بود لذت بردیم

7 02 2009
یادگیری

واقعا مطلب جالبی بود

8 02 2009
حمیدرضا

عالی بود موفق باشید

8 02 2009
مهدی

سلام
دوست عزیز ، مطلب جالبی نوشتی.
در مورد ورودت به توئیتر و فرند فید فکر کنم مشکلت فیلترینگ باشه
من یه مدت با وردپرس این مشکل را داشتم. صفحات ورود به این سرویس ها فیلتر شده.

12 02 2009
بررسی نسخه ی جدید tweetdeck « تک نویس

[…] استفاده از این نرم افزار را برای کاربران حرفه ای تویتر شدیدا توصیه می کنم.همانطورکه قبلآ هم گفته بودم! […]

9 11 2009
محمد منصورواري

با سلام من برا ي اولين بار با تويتر اشنا ميشم

تشكر ميكنم مطلب مفيدي بود

18 01 2010
freedom

خیلی مفید و کامل بود.استفاده کردم.موفق باشید

5 06 2011
Marylyn Raglow

Hey there! I could have sworn I’ve been to this blog before but after checking through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

13 07 2011
baby photographer london

If you are looking to get some pictures made, then why not the absolute best work done? You really need to preserve those precious events.

28 08 2011
Infrared Heaters

Thanks mate. Awesome website you got here. Got some more links to link to which have a bit more info?

27 03 2018
Guy Graphic Template

Wonderful beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how could i subscribe for a blog site? The account aided me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: