10 راهکار کاربردی و ساده برای استفاده ی بهینه تر از فرندفید

8 02 2009

واقعیت این است که فرندفید سایتی است که مورد علاقه ی نه تنها ایرانیان که بسیاری از کاربران اینترنت در جهان است. در مطلبی شدت علاقه ایرانیان به فرندفید را بیان کردم و گفتم که فرند فید در ایران بسیار مورد پذیرش واقع شده است. حال در اینجا دو سوال پیش می آید : سوال اول این است که دلیل این همه استقبال کاربران ایرانی از فرندفید چه بوده است؟

شاید بتوان گفت که نگاه بسیاری از ما ایرانیان هنوز هم که هنوز است به دنیای مجازی، همان نگاه ابتدایی است که بسیاری از ما آن را در ابتدای آشناییمان با دنیای اینترنت داشتیم ،منتها با رنگ و لعابی بهتر و زیبا تر .رنگ و لعابی به نام فرندفید. واقعیت این است که به دلیل استفاده ی بسیار بالای کاربران ایرانی از فرند فید هیچ وقت نمی توان نوع استفاده ی تعدادی از کاربران آن را(که کم هم نیستند) را تایید کرد.البته من در جایگاهی نیستم که بگویم چه درست است و چه نادرست ،منتهی چیزی را که می بینم می گویم : برای بسیاری از کاربران ایرانی هنوز هم که هنوز است فرندفید حکم همان چت روم های یاهو را دارد نه چیزی بیشتر. و این چیزی نیست طراحان فرندفید می خواستند. در واقع جهت و مسیر بسیاری از کاربران ایرانی در فرندفید در جهتی خلاف مسیر فرند فید است.

و سوال دوم : چه باید کرد؟

شاید بتوان گفت بهترین راه برای پیشرفت، سطح کیفی کاربران ایرانی از فرندفید ، عملکرد درست دسته جمعی کاربران ایرانی فرندفید است ؛ ولی خوب! در زیر نیز راهکارهایی را ارئه می دهم که به نظر عمل کردن به آنها منطقن درست می نماید و شاید در دراز مدت بتواند کمک زیادی به پیشرفت کیفیت فرندفید فارسی منتهی شود:

1.با هدف به فرندفید بروید: توجه کنید دوستان، که درصد بالایی از کاربران فرندفید ازجماعت وبلاگ نویسان هستند ، اصولآ یک وبلاگ نویس علاقه دارد که به هرطریقی که شده برای وبلاگش سوژه جمع آوری کند.این مکان می تواند سوژ های مناسبی را برای وبلاگتان به شما بدهد. علاوه بر این می توانید دراین مکان با بیان و بحث موضوعات انتخابی برای وبلاگتان از نظرات دیگران در این زمینه استفاده کیند و از آن برای بهتر شدن و پر بارتر شدن وبلاگتان استفاده کنید.مثل کاری که خیلی از وبلاگ نویسان خارجی میکنندد، افرادی چون Darran Rows ، Robert Scoble و … . البته این را هم بگویم که در این مورد سعی کنید که امنیت را در نظر داشته باشید. چون در صورت اعلام رسمی شما برای سوژه بودن هر مطلبی، امکان سرقت آن وجود دارد!

2.بی خودی هرچیزی را لایک نکنید! :البته این اختیار با خودتان است که چه چیزی را لایک میکنید یا یا لایک نمی کنید،ولی باید پذیرفت با گذشت زمان و دنبال کردن فعالیت های اینترنت هر فرد می توان پی به سلایق و علایق آن فرد برد. یکی از راههای شناسایی علایق هر فردی مشاهده ی لایک کردن های آن فرد می باشد. در بلند مدت این کار باعث می شود که هم سطح کیفی کارتان بالا رود و هم اینکه لایک هایتان برای خودشان اعتباری داشته باشند!

3.کامنت های الکی نگذارید: باور کنید که کامنتی چون «خیلی جالب بود» یا «منم!» و … اصلآ برای نویسنده دلخوش کننده نیست! به قول شروین عزیز سعی کن که همیشه با من مخالف باشی و از من انتقاد کنی ،نه اینکه همیشه من را تایید کنی. حال من در مورد موافق یا مخالف بودن شما با هر محتویی بحثی نمی کنم ،بحث اصلی در مورد نوع کامنت است، اصولآ سعی کنید که کامنت بگذارید که بار مسئله ی مطرح شده بالا ببرد . توجه کنید که این مسئله هم در بلند مدت برای خود شما بهتر خواهد بود(به دلایل گفته شده در مورد قبلی) و هم اینکه سطح کیفی فرندفید را هم بالا می برد . و این همان چیزی است که ما می خواهیم!

4.از هر چیزی سرجای خودش استفاده کنید : از قدین الایام! گفته اند که تویتر برای این است که دیگران بفهمند که شما در حال حاضر دارید چکار می کنید!. همین! این هدف تویتر است. پس لطفآ در داخل خود فرندفید با کمک ابزار به اشتراک گذاری مطالب وضعیت خودتان را قید نفرمایید! همان تویتر برای این کار خیلی هم مناسب است! از طرفی در صورتی که ایده ای دارید که می خواهید آن را به اشتراک بگذارید تا نظرات دیگران را در این مورد بفهمید(مثلآ ایده ای برای وبلاگتان) ،می توانید آن رادر فرندفید به اشتراک بگذارید. توجه کنید دوستان شاید این مسئله در ظاهر تفاوتی ایجاد نکند ، ولی در بلند مدت اثر منفی خود را خواهد گذاست. (خودتان بگویید چگونه)

5.شدیدآ روابط اجتماعیتان را بالا ببرید: شاید این را باید همان اول می نوشتم. به قول بامدادی این گونه سایت ها «برون گرا» هستند،یعنی قدرتشان به کاربرانشان وابسته است و طرز تفکر آنها، هرچه تعداد کاربران بیشتر باشد، هم تعداد افرادی که می توانند در موارد بسیاری برای شما مفید باشند بیشتر خواهد بود و هم اینکه بازهم بیشتر به هدفمان نزدیک تر خواهیم شد که آن همانا «ارتقاء سطح کیفی فرند فید است» . جدا از اینکه با این کار می توانیم به ارتقاء کمی آن نیز کمک کنیم. برای این کار اکانتتان در فرند فید را در وبلاگتان به نمایش بگذارید، دعوت های مختلف را بپذیرید و … .

6.اتاق های معمولی راه نیاندازید! زیاد دیده ام در فرندفید روم هایی ساخته شده اند تحت عناوینی چون «هرچه می خواهد دل تنگت بگو» یا «بحث آزاد» و غیره، بدون هیچ خط مشی درست و حسابیی. باید به این دوستان گفت که اگر قرار است هرچه دل تنگمان می خواهد بگوییم همان صفحه ی اصلی فرندفید می تواند مفید باشد و نیازی به این کار نیست.درواقع با ان کار تنها فضایی را بیهوده از فرندفید اشغال کرده ایم وبس! از طرفی روم های با موضوعات اختصاصی ،پتانسیل بالایی برای بالا بردن کیفیت کار کاربران خواهد داشت.

7.سعی کنید که از سرویس های مختلفی که در مورد فرندفید طراحی و ساخته شده اند استفاده کنید.تا بتوانید از فرندفید حداکثر استفاده را بکنید.قبلآ در پستی مفصلآ به شرح این سرویس ها پرداخته ام که می توانید آنها را از اینجا مطالعه کنید

8.البته نیازی به توضیح دوباره ندارد، سعی کنید که با بزرگان زیاد هم دم شوید! افرادی چون اسکوبل،داران رز ،مایکل آرینگتون و … افرادی هستند که واقعآ با وجودشان در فرندفید به آن اعتبار بخشیده اند. سعی کنید که در روم هایی که این افراد شرکت کرده اند ،عضو شوید ودر بحث های آنان شرکت کنید. از میان مطالب انها، خوراک های خفنی برای وبلاگتان می توان پیدا کنید!

9.توصیه می شود برای اینکه بتوانید از همه ی آپدیت های فرندفید با خبر شوید مشترک فید آنها باشید. اینطوری چیزی را دیگر ازدست نمی دهید.

10.خوشبختانه با بهتر شدن بخش جستجوی فرندفید ،امکان استفاده ی بهتر از این منبع بزرگ اطلاعاتی فراهم شده است. جایی که همه چیز از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن پیدا میشود! آن را از دست ندهید

در پایان باید بگویم که اینها نظرات من بود.شاید عده ای از دوستان این نظرات را قبول نداشته باشند، باید گفت که نظر آنها کاملآ محترم است . نظر من این است که اگر این ها باشند بهتر است ، حال اگر هر کدان از دوستان نظر دیگری دارند محترم است. از دوستان می خواهم اگر نظر دیگری در این زمینه دارند در کامنت ها ذکر کنند .

مرتبط:

Advertisements

کارها

اطلاعات

8 responses

9 02 2009
milaad

البته رابرت اسکوبل هست

ببخشید ! درستش کردم!

15 02 2009
links for 2009-02-15 | نیم خط وحید » انعکاس لینکهای جالب و خواندنی روز

[…] ده راهکار کاربردی و ساده برای استفاده ی بهینه تر از فرن… (tags: اینترنت) […]

16 02 2009
کمانگیر » Blog Archive » Links for 2009-02-15 [del.icio.us]

[…] 10 راهکار کاربردی &#16… واقعیت این است که فرندفید سایتی است که مورد علاقه ی نه تنها ایرانیان که بسیاری از کاربران اینترنت در جهان است. در مطلبی شدت علاقه ایرانیان به فرندفید را بیان کردم و گفتم که فرند فید در ایران بسیار مورد پذیرش واقع شده است. حال در اینجا دو سوال پیش می آید : سوال اول این است که دلیل این همه استقبال کاربران ایرانی از فرندفید چه بوده است؟ […]

19 03 2009
بهترين مطالب تك نويس در سال87 « تک نویس

[…] 10 راهكار كاربردي و ساده براي استفاده‌ي بهتر از فرندفيد […]

6 07 2011
Dick Heat

I do tons of number analysis for these types of games because I think that history can give us an insight of what can happen in the future. As you know more often than not its really hard to know the winning team in the NFL. This is the main reason why I like using statistics for basketball.

13 07 2011
baby photographer london

If you are looking to have some family portraits done, then why not the very best work done? You need to preserve those heartfelt events.

15 07 2011
Refugio Kerce

Wow that was odd. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say fantastic blog!

7 10 2014
resource generator

Having read this I thought it was really enlightening.
I appreciate you taking the time and effort
to put this content together. I once again find myself personally spending a significant amount of time both reading and commenting.
But so what, it was still worthwhile!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: