80 ابزار خوشمزه!برای استفاده ی بهینه تر از Delicious

28 03 2009

بزرگترین سایت بوک مارک دنیای اینترنت را همه مان می شناسیم.سایتی که در میان کاربران فارسی زبان هم بسیار مورد توجه قرار گرفته و بسیار از ان استفاده می شود.سایتی که با همه ی نامهربانیهای برادران زحمت کش مان!در کمیته ی انسداد delicious! همچنان مورد توجه قرار گرفته و کاربران فارسی زبان از آن استفاده می کنند. با توجه به میزان زیاد گستردگی استفاده از این ابزار اینترنتی به نظر می رید که این سایت پتانسیل بسیار بالایی برای استفاده های بهتر و بهینه تر داشته باشد. به همین دلیل در زیر لیست 80 ابزار مختلف را در زمینه ی سایت دلیشز را می بینید. پس شروع می کنیم!

ابزارهای وبلاگی

deliciouspreview2

ابزارهای وبلاگی دلیشز به شما امکانات فراوانی می دهد که بتوانید آن را در وبلاگتان قرار دهید. به خصوص  ویدجت Delicious Custom Size امکانات بسیار زیبا و فوق العاده ای برای قرار دادن دلیشز در یابتتان و یا وبلاگتان قرار می دهد.

Delicious Custom Size: ابزاری است که به شما کمک می کند که با امکانات بیشتری دلیشزتان را در سایت و یا شبکه ی اجتماعی تان چون نینگ قرار دهید.

del.icio.us linkrolls: ویدجت بسیار عالی برای اختصاصی کردن نمایش بوک مارک هایتان در وبلاگ یا وبسیایتتان.

Del.icio.us Search: ویدجتی برای حرفه ای تر کردن جستجو در میان بوک مارک هایتان.با استفاده از این ویدجت می توانید تعداد نتایج بدست آمده را تغییر دهید ، جستجوی حرفه ای در میان تگ های مختلف ، تغییر فونت نتایج و … .

del.icio.us Spy : یک ویدجت auto-refresh(یعنی خود به خود رفرش می شود) ،که آخرین بوک مارک های شما را نشان می دهد و برای مشاهده ی اخرین بوک مارک ها نیازی به رفرش کردن صفحه نیست.

Delicious Preview: ویدجتی که می توانید با کمک آن می توانید پرطرفدار ترین تگ ها ، سایت های بوک مارک شده و آخرین بوک مارکگ ها را در سایتتان قرار بدهید.

Popular Bookmarks on Delicious: امکان مشاهده ی پزبازدید ترین وپرطرفدار ترین بوک مارک های اخیر دلیشز دات کام و قرار دادن آن سایت و یا وبلاگتان.

Share on Del.icio.us: ویدجتی ساده که می توانید به سایت ویا وبلاگتان اضافه کنید تا کاربران بتوانند از آن برای بوک مارک کردن مطالبتان در دلیشز استفاده کنند.

ابزارهای رسمی و اختصاصی دلیشز

tagrolls

خود سایت دلیشز دات کام تعداد زیادی افزونه و ویدجت اختصاصی در سایتش دارد که با کمک آن می توانید بسیاری از کارهای را به نظرتان می رسد را در دنیای اینترنت انجام دهید.در زیر لیست این ابزارها را می بینید:

Blog Posting:ابزاری ساده که به شما امکان قرار دادن آخرین بوک مارک هایتان در وبلاگتان را قرار می دهد.

“Bookmark this on Delicious” buttons: ابزاری که می توانید در وبلاگتان قراردهید تا کاربرانتان بتوانند به راحتی مطالب شما رد دلیشز بوک مارک کنند.

Bookmarklet buttons for any browser: ابزاری است که با کمک آن میتوانید به راحتی در انواع مرورگرهای معروف و مشهور اقدام به بوک مارک کردن بکنید.

Delicious Add-On: یکی از مشهور ترین ابزارهای دلیشز.افزونه ای فایرفاکسی که با کمک آن می توانید هر سایتی را در هرجایی که دلتوان خواست با یک کلیک برروی آیکون دلیشز در تولبارتان بوک مارک کنید. همچنین می توانید لیست بوک مارک هایتان را در ساید بار مرورگرتان ببینید.

Delicious Application for Facebook: افزونه ای برای فیس بوک که می توانید با کمک آن بوک مارک هایتان در دلیسز دات کام را با دوستانتان در فیس بوک به اشتراک بگذارید.

Internet Explorer Buttons: ابزاری برای بوک مارک کردن وبلاگ ها وبسایت ها برای کاربران IE. چیزی شبیه افزونه ی Delicious Add-On برای فایرفاکس است.با کمک این افزونه برای IE شما می توانید با ایتفادهاز آیکون دلیشز در تولبار اینترنت اکسپلوررتان هر سایتی را در هرجایی که دلوان خواست بوک مارک کنید.

Linkrolls: ابزاررسمی دلیشز که با کمک آن یم توانید آخرین آپدیت های بوک مارک تان را در ساید بار وبلاگتان قرار دهید.

Network Badges: با کمک این ابزارمی توانید اطلاعاتی در مورد اکانتتان در دلیشز داشته باشید ،مثل تعداد بوک مارک هایتان ،تعداد تگ هایتان و … .

Play Tagger: امکان پخش بوک مارک های لینک های با فرمت MP3 در وبلاگتان!

Tagometer Badge: امکان مشاهده ی تگ ها دراین افزونه ،مشاهده ی تعداد بوک مارکهایتان و همچنین اینکه امکان مشاهده ی افراد دیگری که لینک های شما را بوک مارک کرده اند .

Tagrolls: امکان ارسال مستقیم بوک مارک هایتان در وبلاگتان

افزونه های فایرفاکس

bookmarker

دلیشز هم مانند بسیاری از سایت های و ابزارهای محبوب اینترنتی دارای افزونه های عالیی در فایر فاکس است:

Bookmarker: افزونه ای که با کمک آن می توانید اخرین بوک مارک هایتان را در ساید بار فایرفاکس تان داشته باشید. این افزونه علاوه بر دلیشز ، در مورد سایت هایی مثل دیگ و … نیز کاربرد دارد.

del.icio.us IncSearch: افزونه ای برای جستجوی بهتر و دقیق تر بوک مارک ها در دلیشز.با امکان جستجو در میان تگ هایی خاص و … .

del.icio.us One-Click Delete: همانطور که از نامش معلوم است ،با کمک این افزونه تنها با یک کلیک می توانید لینک بوک مارکتان را حذف کنید.

del.icio.us Sidebar: به شما امکان حذف،جستجو وویرایش بوک مارک هایتان در سایدبار فایرفاکس تان را می دهد.

deliGoo – Delicious (del.icio.us) Search Engine: به شما امکان جالبی می دهد.شما می توانید با کمک این افزونه در میان صفحاتی که حاوی لینک بوک مارک شده ی شما بوده اند جستجو کنید!

Delicious Keywords-Tag-Suggest: این افزونه به شما هنگام بوک مارک کردن لینکی ،تگ هایی را براساس موضوع لینک به شما پیشنهاد می دهد.

Groowe Search Toolbar: تولباری که به شما امکانات متعددی را می دهد .این تولبار علاوه بر دلیشز برای دیگر سایت ها چون ask.com و google و Digg هم کاربرد دارد.(کاشکی می شد برای بالاترین هم کاربرد داشته باشد)

Post to del.icio.us: افزونه ای ساده برای بوک مارک کردن صفحات مختلف .

SimpleDelicious: افزونه ای برای مدیریت بهتر بوک مارک هایتان

اسکریپت های گریزمانکی

delicious-tagthe-net

گریزمانکی از اون اسکریپت هایی هست که باهاش کارهای عجیب و غریب زیاد می کنند! برای استفاده از این اسکریپت ها باید ابتدا افزونه ی گریز مانکی را روی فایرفاکستان نصب کنید و بعد اقدام به نصب اسکریپت های زیر کنید.برای نصب اسکریپت ها تنها کافی است که لینک اسکریپت را در سایت مورد نظر به تولبار بوک مارک ها در فایرفاکستان درگ کنید و و بعد روی آن کلیک کنید. با این کار بعد از چند ثانیه اسکریپت گریز مانکی در فایرفاکستان نصب می شود و می توانید از امکانات متعدد آن استفاده کنید.در زیر لیست این اسکریپت ها را برای دلیشز کاران! می بینید:

Auto-Fill Delicious.com v5’s Tag Field: با نصب این اسکریپت ،پس از هربار بوک مارک کردن در فایرفاکس،این اسکریپت براساس آدرس لینک مورد نظر به شما تگ های مختلفی را پیشنهاد می کند.

AutoDelicious: ویژگی auto-complate را به صفحه تان  در دلیشز می دهد.

dejalicious: این اسکریپت ،صفحاتی را که شما در حال بازدید هستید را بررسی می کند که آیا این صفحات را شما قبلآ بوک مارک کرده اید یا نه.

Del.icio.us: Bundle sorter:با کمک این اسکریپت می توانید به طور مستقیم لیست تگ های مختلف را در لیست بوک مارک هایتان ببینید و در صورت لزوم اقدام به اصلاح و ویرایش آنها کنید.

Delicious.com – Sort Visible Links: با کمک این اسکریپت امکان sort کردن بوک مارک هایتان براساس حروف الفبا ، زمان بوک مارک کردن ،آدرس لینک ، میزان به اشتراک گذاشته شدن این لینک را خواهید داشت.

Delicious for Google Reader: با کمک این اسکریپت ،در گوگل ریدر در هر پستی که مطالعه می کنید یک لینک برای بوک مارک کردن در دلیشز وجود خواهد داشت.

Delicious.com Thumbs: امکان قرار دادن تصاویر بند انگشتی (thumbnail)در کنار هر لینک بوک مارک شده

delicious star rater: امکان امتیاز دادن لینک های بوک مارک شده بر اساس ستاره ها را خواهید داشت.

fav.icio.us2: امکان قرار دادن فاویکون در کنار بوک مارک ها را برایتان فراهم می کند.

google meet delicious: این یکی جالب است! لینک بوک مارک هایتان را در لیست جستجوی تان در گوگل قرار خواهد داد.

Remember Delicious Login Info: از اسمش معلوم است که چکار می کندواطلاعات لاگین کردن به اکانتتان در دلیشز را در اختیارتان قرار خواهد داد.

اپلیکیشن های خوشمزه! برای iPhone و iPod :

reddelicious

اینقدری که این آی فون سروصدا کرد ،نباید انتظار نداشت برای آی فون و امثالهم! اپلیکیشنی در مورد دلیشز وجود نداشته باشد! در زیر لیست اپلیکیشن هایی برای آی فون و آی پاد را می بینید.

Bookmarks: با کمک این اپلیکیشن امکان دسترسی به اکانتتان در دلیشز خواهید داشت و خواهید توانست مستقیمآ اقدام به بوک مارک کردن در وبگردی هایتان با آی فون بکنید.

Red Delicious: امکان مشاهده ی بیشترین بوک مارک شده ها ،جستجو در میان بوک مارک ها بر اساس تگ ها و کلمات کلیدی، و کلی امکانات دیگر…

Tags: امکان جستجو میان تگها ،یکسان سازی(Sync) بوک مارک هایتان با دلیشز.

Tasty: با کمک این اپلیکیشن ابزارهای تصویری زیادی برای دلیشزتان خواهید داشت، از جمله امکان قرار دادن فاویکون در کنار بوک مارک هایتان ،اسکرین شات ها ،و همچنین امکان ویرایش و حذف بوک مارک هایتان را خواهید داشت.

ابزارهای موبایل برای دلیشز

deliciousmona

البته خود دلیشز برای کاربران موبایل آدرس موبایلش را هم قرار داده است تا کاربران اینترنت موبایلی بتوانند به بوک مارک کردنشان ادامه بدهند! ولی در هر صورت ابزارها و سایت هایی برای استفاده از این سایت برای کاربران موبایل وجود دارد که در زیر لیستی از آنها را خواهید دید.

Delicious Mona: اپلیکیشنی که با  کمک ان خواهید توانست مطالب بوک مارک شده توسط دیگران را بخوانید ،در دلیشز ذخیره کنید و … را داشته باشید.

m.delicious.com: نسخه موبایلی دلیشز

Mobilicio.us: یک سایت موبایل که امکان دسترسی به اکانتتان را خواهید داشت.

ابزارهای گرافیکی و جلوه دار برای دلیشز

hublog

دلیشز آنقدر کله گنده است که از این جورسایت ها هم برای ان ساخته شده باشند. در زیر لیست سایت هایی که به بررسی و نمایش لینک های دلیشیزی به طریقه های تصویری و فلش می کنند را می بینید(فکر کنم خیلی بد نوشتم!)

del.icio.us direc.tor: به شما امکان مشاهده ی لینک های بوک مارک شده را به صورت بسیار زیبایی می دهد و شما قادر خواهید بود که با این دید و نگاه تگ ها و بوک مارک هایتان را مرتب کنید.

del.icio.us network explorer: امکان مشاهده ی لینک های بوک مارک شده ی شما و دوباره بوک مارک شده توسط اعضای گروه تان در دلیشز را برایتان فراهم می کند.

Delicious Soup: سایتی مبتنی بر فلش که امکان مشاهده ی رابطه ی بین لینک های بوک مارک شده را به صورت فلش به شما نمایش می دهد.برای مشاهده ی اسکرین شات های این ابزار اینجا را ببینید

expialidocio.us: امکان مشاهده ی سایت های بوک مارک شده توسط شما به صورت تصویری و فلش را خواهید داشت و کلی امکانات دیگر

graph.icio.us: امکان مشاهده ی تگ های شما براساس نمودارهای گرافیکی براساس میزان استفاده ی آن تگ ها

HubLog: مثل همون یارو ها هستند که می گن عکس بده جنازه بگیر! این هم اینطوری است ، یعنی شما نام تگ می دهید به شما می گوید که چه افراد دیگری غیر از شما از این تگ ها استفاده کرده اند!

LiveMarks: جدیدترین سایت های بوک مارک شده را با کمک این سایت می توانید ببینید.

mapping del.icio.us: در صورتی که تگی را که به لینک مورد نظر داده اید ،آدرس جایی و یا کلآ ویژگی های ژئوگرافیکی داشته باشد می توانید با کمک این سایت به آدرس مورد نظر بروید!(مثال)

Revealicious: نام بک کاربر را وارد کنید تا دل و روده اش را برایتان بریزد بیرون! یعنی تمام اطلاعات فرد مورد نظر را می توانید مشاهده کنید.

پلاگین های وردپرس

wplinktools

اصلآ معنیی نداردکه برای یک سرویس اوپن سورسی مثل وردپرس برای دلیشز پلاگینی وجود نداشته باشد!

del.icio.us for WordPress: پلاگینی که می توانید با کمک آن لیست دلیشز هایتان را در آنجا قرار دهید .همچنین امکان فیلتر کردن آنها براساس تگ هم وجود دارد.

delicious-plus: آخرین بوک مارک های شما را نمایش می دهد و به شما این امکان را می دهد که بتوانید فاویکون سایت های مورد نظر را نمایش بدهد و … .

Postalicious: این پلاگین به شما امکان بوک مارک کردن مطالب مختلف را به دلیشز، گوگل ریدر، Reddit و… را می دهد.

WordPress Del.icio.us Syncer: اجازه ی ارسال خلاصه ی بوک مارک ها را به وبلاگتان در وردپرس می دهد.

WP_LinkTools: این یکی جالب به نظر می رسد.با کمک این پلاگین می توانید با ارسال هر پستی در وبلاگتان ،به طور خودکار آن را در دلیشز نیز بوک مارک کنید.

ابزارهای متفرقه

dashlicious

Backup Del.icio.us with Excel: همانطور که از نامش پیدا است ،با کمک این افزونه امکان پشتیبان گیری از بوک مارک هایتان در فرمت اکسل وجود دارد.

Cocoalicious: اپلیکیشن اوپن سورسی برای کاربران کامپیوترهای مک

dashLicious: اپلیکیشنی برای کاربران مکینتاش که با کمک آن می توانید لینک های مختلف را بوک مارک کنید ،ویرایش کنید، تگ بدهید.

Del.icio.us Opera Buttons: پلاگینی برای اپرا که با کمک آن قادر خواهید بود که لینک های جدیدی را در حین وبگردی تان با اپرا پست کنید ،ادیت کنید و … .

Delicer: یک اپلیکیشن مخصوص کاربران ویندوز ، که به شما امکانات کاملی را در مورد دلیشز  خواهد داد.از جمله بوک مارک کردن و یا حذف و ویرایش و … .

Delicious Link Checker : یک اسکریپت که با کمک آن شما قادر خواهید بود که ببنید که کدام یک از لینک های شما فعال هستند و کدام یک فعال نیستند و. در صورت فعال بودن این اسکریپت شما را با خبر خواهد کرد.

Delimages: با وارد کردن تگ هایی به این سایت ،امکان فیلتر شدن بوک مارک شده ها را خواهید داشت .

Fresh Del.icio.us: ابزاری که با کمک آن خواهید توانست ببینید که کدام یک ازلینک های بوک مارک شده توسط شما هنوز پابرجاست و شکسته نشده است.

Grafolicious : آدرس یک لینک را وارد کنید تا ته و توی! قضیه را در مورد این لینک برایتان در آورد! یعنی چه کسانی ان را بوک کارک کرده اند ،اولین بار کی بوک مارک شد و … .

konqil.icio.us: افزونه ای برای Konqueror (مرورگری تحت KDE)

Mischievous: ابزاری برای کاربران IE، که با کمک آن قادر خواهید بود تا با درگ کردن لینک ها آنها را در دلیشزتان ذخیره کنید تا هر وقت که خواستید آن را مطالعه کنید.

mysqlicious: این افزونه لینک هایتان را در بانک اطلاعاتی MySQl  قرار خواهد داد.اینکه این لینک ها چطور به نمایش در بیایند دیگر با خودتان است.

Oishii!: به ازای هر 5 دقیقه این افزونه آپدیت می شود و آخرین لینک های آپدیت شده را به شما نشان می دهد.

Pukka: اپلیکیشنی برای کاربران Mac OSX که با کمک آن قادر خواهند بود یک لینک را به طور همزمان در چندین سایت بوک مارک به اشتراک بگذارند.

خوب این هم ازاین ! از نفس افتادم!امیدوارم که مفید بوده باشد!

ماشابل

Advertisements

کارها

اطلاعات

11 responses

29 03 2009
یادگیری الکترونیکی

من از افزونه ShareAholic استفاده می کنم و ازش راضی هستم

29 03 2009
دانلود برنامه موبايل

با سلام

مدیریت جاست پرشين هستم لینک وب پر بار شما رو در قسمت دوستان سایت قرار دادم لطفا شما هم برای حمایت از ما لینک ما را تحت عنوان دانلود برنامه موبايل قرار دهید
با تشكر

1 04 2009
Godfather

این پست شما از خود خوشمزه هم خوشمزه تر بود . بسی لذت بردم

1 04 2009
بهترین های امروز (104 لینک) « لینکهای داغ از سراسر وب

[…] 21- 80 ابزار خوشمزه!برای استفاده ی بهینه تر از Delicious […]

22 04 2009
Bookmarks « iApps for Everything

[…] 80 ابزار خوشمزه!برای استفاده ی بهینه تر از Deliciousبزرگترین سایت بوک مارک دنیای اینترنت را همه مان می شناسیم.سایتی که در میان کاربران فارسی زبان هم بسیار مورد توجه قرار گرفته و بسیار از ان استفاده می شود.سایتی که با همه ی نامهربانیهای برادران زحمت کش مان!در کمیته ی انسداد delicious ! …https://1nevis.wordpress.com/2009/03/28/delicious-new-tools/ […]

22 04 2009
Red Delicious « iApps for Everything

[…] 80 ابزار خوشمزه!برای استفاده ی بهینه تر از Deliciousبزرگترین سایت بوک مارک دنیای اینترنت را همه مان می شناسیم.سایتی که در میان کاربران فارسی زبان هم بسیار مورد توجه قرار گرفته و بسیار از ان استفاده می شود.سایتی که با همه ی نامهربانیهای برادران زحمت کش مان!در کمیته ی انسداد delicious ! …https://1nevis.wordpress.com/2009/03/28/delicious-new-tools/ […]

23 04 2009
Red Delicious « Apps for Everything

[…] 80 ابزار خوشمزه!برای استفاده ی بهینه تر از Deliciousبزرگترین سایت بوک مارک دنیای اینترنت را همه مان می شناسیم.سایتی که در میان کاربران فارسی زبان هم بسیار مورد توجه قرار گرفته و بسیار از ان استفاده می شود.سایتی که با همه ی نامهربانیهای برادران زحمت کش مان!در کمیته ی انسداد delicious ! …https://1nevis.wordpress.com/2009/03/28/delicious-new-tools/ […]

30 04 2009
سیناک

کامل و جامع بود ممنون
البته ذکر یک نکته ضروری‌ست که درحال حاضر به دلیل مسدود شدن دلیشز استفاده از آن کمی مشکل است.

9 05 2009
Farda mobile

ba salam khedmate shoma ! admin Fardamobile.com hastam : sitam +10.000 amar dare va pr am 3 hast mikhastma ba ham tabadol dashte bashim ! man linke shomaro be name taknevis be sorate far30 add kardam va shoma ham man ro eb name Fardamboile albate be far30 ad konid ! mamnon misham 😡

ba tashakor

25 05 2009
آموزش و مقاله (136 لینک) « لینکهای داغ از سراسر وب

[…] 101- 80 ابزار خوشمزه!برای استفاده ی بهینه تر از Delicious […]

6 10 2011
Kids Movies

Great web site. A lot of useful info here. I’m sending it to several friends ans also sharing in delicious. And naturally, thank you for your sweat!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: